gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Известување од Комората на извршители на РМ

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 12 Јули 2018

Сподели

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Почитувани,

Ве известуваме дека во вашата општина ќе присуствуваат извршители на ден 13.07.2018 година - петок, делегирани согласно Годишниот распоред за 2018 година.

Ве молиме да им обезбедите соодветни простории како би можеле да ја вршат својата законска должност - прием на барања за извршување од физички лица согласно член 36 став 1 од ЗИ.


Со почит,

Кристина Терзиевска Вучевска

Комора на извршители на РМ

ул.„Костурски херои“ бр.66/4 Скопје

тел.02 3239 877

Проект за подобрување на општински услуги - МСИП

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 12 Јуни 2018

Сподели

Проект за подобрување на општинските услуги - МСИП

Овој Повик за Понуди ја следи Општата објава за набавки за овој Проект објавена во изданието UN Development Business со број 767 од 31.01.2010 година (печатено издание) и објавена електронски на 06 Јануари 2010 година.

Комплетната објава можете да ја погледнете и превземете ТУКА.

Јавен повик

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 30 Мај 2018

Сподели

Врз основа на Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година усвоен од Владата на Република Македонија за Програмата за работно ангажирање - Јавни работи, финансирана од буџетот на Агенцијата за вработување на Република Македонија, Општина Македонски Брод на ден 29.05.2018 година објавува

Јавен повик

за извршување јавни работи

Јавниот повик можете да го погледнете и превземете ТУКА.


Известување

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 08 Мај 2018

Сподели

Известување

На ден 05.05.2018 година, Градоначалникот на Општина Македонски Брод со почеток во 08:00 часот организираше чистење на дивите депонии и јавните површини на територијата на Општина Македонски Брод. Поради тоа Ве известуваме дека беа спроведени неколу активности.

Комплетното известување можете да го погледнете и превземете ТУКА.

alt


Посета на членови на карате клуб Младост на Градоначалникот

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 19 Април 2018

Сподели

Почитувани,

Вчера (18.04.2018 година) во посета на Градоначалникот на Општина Македонски Брод беа членови на карате клуб Младост од Македонски Брод, а по повод успехот што е постигнат на Интернационалниот карате куп „Власотинце“ одржан во Република Србија, каде членовите на клубот освоија 6 медали од кои 2 златни, а останатите сребрени и бронзени медали.

alt

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Јули 2018
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Посетители

Денес0
Вчера64
Седмица140
Месец922
Вкупно131869

од 4.11.2010 год.