gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Почеток на изградба на локален пат Р-104 с.Лупште

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 07 Август 2012

Сподели

alt

Отпочнато е со изградба и модернизација на локален патен правец Р-104 с.Лупште во должина од 5450m. Средствата се обезбедени од заемот на Владата на Република Македонија од Светска банка наменети за изградба на локални патишта, а реализацијата се врши преку Агенцијата за државни патишта.

Повеќе...

Пуштен во употреба ново изграден мост во с.Д.Манастирец

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 07 Август 2012

Сподели

alt

Градоначалникот на Општина Македонски Брод г-дин Милосим Војнески, во присуство на претставници на Советот на Општина Македонски Брод, преставници на Месна заедница с.Д.Манастирец и локални жители, свечено го пуштија во употреба мостот (армирано бетонски плочест пропуст) на река Браќамчица во с.Д.Манастирец. Со реализацијата на овој проект се подобрува комуникацијата и се олеснува движењето на жителите од ова подрачје.

Слики од свеченото пуштање во употреба на мостот можете да погледнете на „Повеќе“.


Повеќе...

Традиционален Илинденски турнир во мал фудбал

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 03 Август 2012

Сподели

alt

По повод празникот 2-ри Август, во с.Самоков се одржа традиционалниот Илинденски турнир во мал фудбал. На турнирот првото место го освои екипата на First од Македонски Брод. Покровител на турнирот беше градоначалникот на Општина Македонски Брод г-дин Милосим Војнески.

Повеќе...

Почеток на изградба на пешачка патека

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 03 Август 2012

Сподели

alt

Почитувани граѓани започната е изградба на Кејот и пешачка патека од мостот на река Треска до пешачкиот мост во Македонски Брод. Слики од изградбата на „повеќе“.

Повеќе...

Изграден мост во с.Слатина

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 03 Август 2012

Сподели

alt

Пуштен е во употреба армирано бетонски плочест пропуст (мост) на Слатинска река. Со овој проект ќе се подобри комуникацијата на жителите кои гравитираат околу ова подрачје.

На „повеќе“ можете да ги видите сликите од настанот.

Повеќе...

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Август 2018
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Посетители

Денес25
Вчера73
Седмица224
Месец1102
Вкупно133810

од 4.11.2010 год.