gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Да му помогнеме на нашиот сограѓанин

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 16 Јуни 2012

Сподели

Почитувани,

Апелираме до сите оние кои се во можност, да донираат финансиски средства, кои се неопходно потребни за лекување на нашиот сограѓанин Д-р Ѓорѓи Игнатовски.Донацијата може да се изврши со повик кон следните броеви од мобилната мрежа: Т-Мобиле 070 143-144 или за корисници на ВИП 077 143-776 со што ќе донирате 100,00 денари од вашата сметка.Исто така може да се донираат средства и преку жиро сметка од банка која што е дадена во линкот што следи.Отвори ТУКА.

Ви благодариме.

Турнир во младински женски фудбал

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 04 Јуни 2012

Сподели

alt

Во саботата на ден 02.06.2012 година на градскиот стадион „Поречки Батаљон 2001“ под покровителство на Фудбалската федерација на Македонија, се одржа финален турнир во младински женски фудбал. На турнирот за трето место се натпреваруваа екипите на Македонски Брод и Охрид 1:3 ,а за првото место се натпреваруваа екипите на Битола и Струга 3:1. Наградите за најдобрите ги додели градоначалникот на Општина Македонски Брод  г-дин Милосим Војнески.

На „Повеќе...“ може да ги видите сликите од турнирот.

Повеќе...

Манифестација „Здрава храна за детство без мана“

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 02 Мај 2012

Сподели

На ден 27.04.2012 година се одржа манифестацијата „Здрава храна за детство без мана“. Следува видеото од манифестацијата.

МБ бокс Вгради Вгради го ова видео на твојата страна

Подготовки за асфалтирање на крак од ул.„Мирче Ацев“

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 26 Март 2012

Сподели

alt

Започнати се градежни активности на крак од ул.„Мирче Ацев“ со цел за нејзино асфалтирање.На „повеќе“ можете да видите слики од овие активности.

Повеќе...

Општина Македонски Брод ќе управува со градежно неизградено земјиште

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 22 Февруари 2012

Сподели
     Почитувани граѓани Ве информираме дека Владата на Република Македонија донесе Одлука со која е овозможено на Општина Македонски Брод да може самостојно да управува со неизградено градежно земјиште сопственост на Република Македонија.Целосното соопштение можете да го погледнете ТУКА.

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Октомври 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Посетители

Денес18
Вчера50
Седмица18
Месец1122
Вкупно137364

од 4.11.2010 год.