gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Изградба на спортска сала

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 06 Април 2011

Сподели
alt
Слики од моменталната фаза на изградбата на спортската сала на СОУ „Св.Наум Охридски“

Read Article

Продолжува наставата во СОУ „Св.Наум Охридски“

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 11 Март 2011

Сподели
По настаните од средата (09.03.2011) кои се случија во близина на СОУ „Св.Наум Охридски“ и прекинот на наставата вчера (четврток 10.03.2011), денеска наставата во училиштето продолжи односно се нормализира.Заради настаните кои се случија во средата,уште истиот ден се одржаа состаноци на Советот на родители, Училишниот одбор како и состанок на Наставничкиот совет.
На состанокот на Советот на родители  беа донесени заклучоци кои беа прифатени од страна на Училишниот одбор.
Заклучоците се следни:

Read Article

Иницијатива за збратимување помеѓу Македонски Брод и Бар

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 08 Март 2011

Сподели
alt
На иницијатива на Македонската Радио Телевизија покрената е постапка за збратимување помеѓу Општина Македонски Брод и Општина Бар од Република Црна Гора.
Во рамките на овие активности, делегација од Општина Македонски Брод ја посети Општина Бар за време на фестивалот на  вино и риба кој се одржува во месноста Вирпазар во Општина Бар.
За да го погледнете видеозаписот  од настанот кликнете на повеќе.

Read Article

Пештерата „Слатински извор“ споменик на природата

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 03 Март 2011

Сподели
alt
  Пештерата „Слатински извор“ е прогласена за споменик на природата.Законот за прогласување за споменик на природата е објавен во Службен весник број 23 од 24.02.2011 година и истиот можете да го превземете тука.

Read Article

Историја и природни убавини на поречието

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 11 Февруари 2011

Сподели
Овде се објавени низа на видеа снимени во 1999 година од страна на професорот по историја во гимназијата „Свети Наум Охридски“  од Македонски Брод Гојко Алексоски,со осврт кон природните убавини и историските факти за нашиот поречки регион.

Read Article

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Посетители

Денес2
Вчера68
Седмица70
Месец1854
Вкупно112865

од 4.11.2010 год.