gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Гостување на градоначалникот во ТВ Алфа

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 10 Декември 2010

Сподели

Градоначалникот Милосим Војнески беше гостин во утринската програма на ТВ Алфа која се одржа на ден 01.12.2010 година. Кликнете на „повеќе“ за да ги погледнете видеата од овој настан.

Read Article

Асфалтирање на улици

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 07 Декември 2010

Сподели
alt
На сликите и видеата (на повеќе) можете да ги видите финалните зафати од асфалтирањето на населба Лоштица и крак од улицата Маршал Тито.

Read Article

Поставување на камен-темелник на спортската сала

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 19 Ноември 2010

Сподели
alt
Снимка и слики од свеченоста по повод поставувањето на камен-темелник на новата спортска сала во Македонски Брод, која ќе се гради во дворот на СОУ „Свети Наум Охридски"-Македонски Брод.

Read Article

Пуштен е во употреба Плоштадот

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 03 Ноември 2010

Сподели
alt
Денес беше свечено предаден во употреба Плоштадот во Македонски Брод. Во употреба го предаде градоначалникот на општината Милосим Војнески. На свеченоста присуствуваа претставници на Швајцарската агенција за развој и соработка SDC, претставници на Центарот за одржлив развој - АЛКА и голем број на граѓани. На повеќе можете да погледнете слики од новото централно градско подрачје.

Read Article

Уредување на централно градско подрачје

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 08 Октомври 2010

Сподели


Овој проект е резултат на програмата „Форуми во заедницата“ која е финансирана од Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC), а во втората фаза во Македонски Брод беше спроведена од страна на „Центарот за одржлив развој – АЛКА“.
Програма „Форуми во заедницата“ се орджа во 7(седум) сесии во ОУ „Св.Климент Охридски“, по однапред заказан редослед и термин на одржување.На овие сесии граѓаните можеа слободно да присуствуваат, да преглагаат свои проекти и да демоктарски да одлучуваат за изборот на проектот или проектите кои ќе се изведуваат.

Read Article

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Јули 2017
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Посетители

Денес80
Вчера91
Седмица171
Месец2330
Вкупно102874

од 4.11.2010 год.