gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Асфалтирани се неколку улици во градот

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 10 Декември 2010

Сподели
alt
Завршено е асфалтирањето на улиците „Гоце Делчев“, „Ленинова“, „Питу Гули“, „Страшо Пинџур“, „Јуриј Гагарин“, „Сремски фронт“, дел од улицата „7-ми Септември“ и дел од улицата „Маршал Тито“. Исто така е извршена реконструкција на дел од улицата „Илија Игески Цветан“. Овие активности се извршени согласно со „Програма за изградба, реконструкција, одржување и заштита на локални патишта и улици во Општина Македонски Брод за 2010 година“. Ваквата активност на Локалната самоуправа во насока на подобрување на локалната патна инфраструктура ќе продолжи и понатаму со асфалтирање на нови улици. На сликите на „повеќе“ можете да ги видите асфалтираните улици.

Read Article

„Костенијада 2010“ репортажа на МТВ

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 10 Декември 2010

Сподели
alt

Репортажа на „Македонска Радио Телевизија“ во емисијата „Аграр“ за манифестацијата „Костенијада 2010“ одржана во Македонски Брод на ден 27.11.2010 год.
За видеото кликнете на „повеќе“.

Read Article

Гостување на градоначалникот во ТВ Алфа

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 10 Декември 2010

Сподели

Градоначалникот Милосим Војнески беше гостин во утринската програма на ТВ Алфа која се одржа на ден 01.12.2010 година. Кликнете на „повеќе“ за да ги погледнете видеата од овој настан.

Read Article

Асфалтирање на улици

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 07 Декември 2010

Сподели
alt
На сликите и видеата (на повеќе) можете да ги видите финалните зафати од асфалтирањето на населба Лоштица и крак од улицата Маршал Тито.

Read Article

Поставување на камен-темелник на спортската сала

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 19 Ноември 2010

Сподели
alt
Снимка и слики од свеченоста по повод поставувањето на камен-темелник на новата спортска сала во Македонски Брод, која ќе се гради во дворот на СОУ „Свети Наум Охридски"-Македонски Брод.

Read Article

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Септември 2018
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Посетители

Денес10
Вчера41
Седмица315
Месец1137
Вкупно135895

од 4.11.2010 год.