gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Посета на Министерот за локална самоуправа

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 01 Октомври 2010

Сподели

Министерот за локална самоуправа, Абдираман Мемети, ја посети општина  Македонски Брод.
На состанокот, градоначалникот Милосим Војнески го истакна позитивниот тренд на развој на општината преку реализација на неколку конкретни иницијативи.

Read Article

BBC на македонски објави текст за Македонски Брод

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 31 Март 2010

Сподели
На 31.03.2010 год. BBC на македонски објави текст за Македонски Брод.

 Интегралната верзија на текстот можете да ја прегледате ТУКА.

Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Август 2018
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Посетители

Денес50
Вчера45
Седмица294
Месец1172
Вкупно133880

од 4.11.2010 год.