gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Градоначалник

PDF Печати Е-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 16 Ноември 2018

Сподели

Градоначалник на Општина Македонски БродЖивко Силјаноски

      Живко Силјаноски е роден на 09.03.1959 година во село Тажево, Општина Македонски Брод. Дипломирал на УКИМ - Шумарски факултет во 1983 година. Во 1984 година се вработува во ЈП "Македонски Шуми" - подружница "Јане Сандански" во Македонски Брод. Од 2000-2004 година е назначен за технички директор, а од 2005-2006 година како директор на ЈП "Македонски Шуми" - подружница во Македонски Брод. На локалните избори 2013 година е избран како советник во Советот на Општина Македонски Брод. Повторно во текот на 2017 година е назначен за директор на ЈП "Македонски Шуми" - подружница Македонски Брод се до изборот на градоначалник на локалните избори одржани на 15.10.2017 година. Женет и татко на две деца.

Јазик Language

Македонски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Јануари 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Посетители

Денес31
Вчера96
Седмица402
Месец1163
Вкупно139021

од 4.11.2010 год.