gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Вести


Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Автор Кликови
101 Доделена наградата „Зелено јаболко“ Општина 8760
102 Одржана манифестацијата „Костенијада“ - 16.11.2012 година Општина 8846
103 Извештај за стратегиска оцена на животната средина Општина 8920
104 Трет форум во Општина Македонски Брод Општина 8898
105 Почеток на изградба на локален пат Р-104 с.Лупште Општина 9757
106 Пуштен во употреба ново изграден мост во с.Д.Манастирец Општина 9567
107 Почеток на изградба на пешачка патека Општина 9308
108 Изграден мост во с.Слатина Општина 9464
109 Традиционален Илинденски турнир во мал фудбал Општина 9230
110 Решение на Уставен суд на Република Македонија У.бр.31/2012 Општина 9589
111 Студија за оцена на влијанието врз животната средина за регионален пат Р1106 Нова Брезница - Кула - Коломот Општина 9745
112 Да му помогнеме на нашиот сограѓанин Општина 9062
113 Турнир во младински женски фудбал Општина 9234
114 Манифестација „Здрава храна за детство без мана“ Општина 9960
115 Подготовки за асфалтирање на крак од ул.„Мирче Ацев“ Општина 9954
116 Општина Македонски Брод ќе управува со градежно неизградено земјиште Општина 10112
117 Оглас за распределба на возни редови Општина 9669
118 Објава Општина 10886
119 Извештај од петтата форумска сесија Општина 10504
120 Асфалтирана и проширена улицата „Илија Игески-Цветан“ Општина 11745

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Септември 2018
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Посетители

Денес5
Вчера52
Седмица236
Месец1091
Вкупно135849

од 4.11.2010 год.