gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Вести


Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Автор Кликови
121 Продолжува наставата во СОУ „Св.Наум Охридски“ Општина 10624
122 Иницијатива за збратимување помеѓу Македонски Брод и Бар Општина 10813
123 Пештерата „Слатински извор“ споменик на природата Општина 12677
124 Историја и природни убавини на поречието Општина 11406
125 Објава Општина 10653
126 Оглас за распределба на возни редови Општина 10854
127 Предновогодишни приредби Општина 11004
128 Новогодишни пакетчиња за децата во с.Самоков и с.Манастирец Општина 10575
129 „Костенијада 2010“ репортажа на МТВ Општина 11925
130 Гостување на градоначалникот во ТВ Алфа Општина 11181
131 Асфалтирани се неколку улици во градот Општина 10535
132 Асфалтирање на улици Општина 11755
133 Поставување на камен-темелник на спортската сала Општина 11498
134 BBC светски сервис објави текст за верски објект во Македонски Брод Општина 12366
135 Пуштен е во употреба Плоштадот Општина 11688
136 Уредување на централно градско подрачје scytalemk 12389
137 Асфалтирање во населбата Лоштица scytalemk 13409
138 Изградба на пешачки мост на р.Треска scytalemk 13667
139 Замена на покривот на општинската зграда scytalemk 13249
140 Посета на Министерот за локална самоуправа scytalemk 14586

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Март 2018
П В С Ч П С Н
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Посетители

Денес69
Вчера68
Седмица355
Месец1527
Вкупно123717

од 4.11.2010 год.