gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Вести


Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Автор Кликови
81 Објава Бр.8 за отуѓување на градежно земјиште Општина 5953
82 Пливачки маратон „Козјак 31.08.2013“ Општина 5703
83 Осветена црквата Преображение Општина 5471
84 Издадено првото одобрение за градење по електронски пат Општина 7951
85 Реконструкција - модернизација на локалниот патен правец за с.Д.Крушје Општина 5926
86 Продадени три парцели во индустриската зона во Македонски Брод Општина 6067
87 Одржани „Поречки средби 2013“ Општина 6359
88 Истражување на Граѓанска асоцијација МОСТ Општина 6925
89 Известување Општина 6527
90 Доделена наградата „Зелено јаболко“ Општина 6596
91 Одржана манифестацијата „Костенијада“ - 16.11.2012 година Општина 6563
92 Извештај за стратегиска оцена на животната средина Општина 6745
93 Трет форум во Општина Македонски Брод Општина 6664
94 Почеток на изградба на локален пат Р-104 с.Лупште Општина 7368
95 Пуштен во употреба ново изграден мост во с.Д.Манастирец Општина 7046
96 Почеток на изградба на пешачка патека Општина 6983
97 Изграден мост во с.Слатина Општина 7208
98 Традиционален Илинденски турнир во мал фудбал Општина 6903
99 Решение на Уставен суд на Република Македонија У.бр.31/2012 Општина 7231
100 Студија за оцена на влијанието врз животната средина за регионален пат Р1106 Нова Брезница - Кула - Коломот Општина 7313

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Октомври 2017
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Посетители

Денес47
Вчера108
Седмица643
Месец1786
Вкупно110160

од 4.11.2010 год.